Srdečně vás zveme po Novém roce na tradiční čtení dětem. Naše pozvání přijal tentokrát pan MUDr. Stanislav Juhaňák, ředitel nakladatelství Triton a zároveň autor knihy Jak jsem byl malej, kterou dětem rád představí.

Těšíme se na vás v městské knihovně ve středu 23. 1. 2019 od 17.30 hodin.

Malá ochutnávka knihy Jak jsem byl malej:
Když jste malí, pořád se děje spousta důležitých věcí, ale nejlepší jsou ty srandovní. Musíte třeba: hlídat zvířátka a sourozence, aby vám nesežrali sladkosti nebo neutekli, kontrolovat novinky v lednici (jen cizí, ne domácí), zkoušet, kam až nejdál doběhnete na jedno nadechnutí, vymýšlet si pohádky a tak.

Nakladatelství TRITON, s.r.o. je české nakladatelství, které založil v roce 1991 lékař, psychiatr, ale i spisovatel a básník MUDr. Stanislav Juhaňák. Nakladatelství se zprvu orientovalo na odbornou lékařskou literaturu, později však svůj obzor rozšířilo na množství různých literárních žánrů. V neposlední řadě je významným českým vydavatelem sci-fi literatury. Také přišel s osvíceným nápadem vydávat pro děti hezké a laskavé knížky jako kontrapunkt k těm hororovým a děsivým, kterými je trh zavalen. Proto MUDr. Stanislav Juhaňák založil novou edici pro „léčení“ dětských duší čtením, kterou nazval Laskavé čtení.