2. ročník festivalu vína, který se zaměřuje na českou i mezinárodní vinařskou scénu. Během dvou dní budete moci ochutnat vína z více jak dvanácti zemí a mimo jiné ochutnat speciální delikatesy.

Mimo skvělého vína a jídla se samozřejmě budete bavit u skvělých kapel stejně jako v rámci prvního ročníku.

Oficiální název festivalu: In vino Hostivice

Datum konání: 14.-15. srpna 2015

Čas konání: 14-22 hod. (14. srpna), 10-22 hod. (15. srpna)

Místo konání: Husovo nám., Hostivice

Pořadatel: MKSH, příspěvková organizace

Zde si můžete prohlédnout již potvrzené společnosti, které se nám představí na 2. ročníku In vina Hostivice. V průběhu budou přidávány další.

Rodinný vinařský podnik se zabývá produkcí révových sazenic a výrobou vína z vlastních vinic vybudovaných na základě klonové selekce vybraného révového genofondu. Půdně klimatické podmínky spolu s geologickou rázovitostí regionu „Modrých hor“ v centru velkopavlovické vinařské oblasti vytvářejí specifikum místního terroir a vtiskují této lokalitě a vínům zde produkovaným punc výjimečné přitažlivosti.
Výroba vína se zaměřuje na zpracování hroznů z vlastních vinic z osvědčených tratí v okolí obce Kobylí na Moravě. V současné době vinařství hospodaří cca na 27 hektarech, na kterých pěstuje klonové výběry většinového sortimentu révy, včetně některých vzácnějších odrůd. Vysoce živná půda v okolí obce Kobylí se výrazně podílí na nadstandartní kvalitě sklízených hroznů a následně produkovaného vína.
Husí játra"Husí játra" jsou projektem pro znovuobjevení chuti pravých husích jater a výrobků z nich. „Husí játra“ jsou privátní značku, která měla za úkol dodat na trh to, co tu dlouhou dobu chybí. Husí játra spolupracují s řadou farem v jihovýchodní části Maďarska a díky tomu dováží to nejlepší. Zpočátku šlo o poctivé husí a kachní foie gras, ale později se ukázalo, že čeští zákazníci stojí o víc! Postupně přicházely další a další impulzy k rozvoji Husích jater, až se původně nenápadný projekt rozrostl do i Husího cateringu který vaří a zpracovává to, co dováží pro špičkové Pražské restaurace.
Na In Vino Hostivice budeme, kromě výrobků z husích jater, nabízet náš „husí catering“ s kompletním meníčkem (např. husí játra s jablky cibulkou a kváskovým chlebem, zauzená husí prsa std.).
Kalifornská vína jsou na českém trhu stále poměrně neznámá a často velice podceňovaná. V běžném prodeji se kvalitní kalifornská vína téměř nevyskytují, a proto se Vám společnost Kalifornská vína rozhodla tato vína představit tak, jak si zaslouží.
Kalifornská vína jsou již dlouhou dobu jejich láskou a poměrně detailně tak znají nabídku kalifornských vinařství. V sortimentu tak naleznete například vína nejslavnějšího kalifornského vinařství Chateau Montelena, které proslavilo kalifornské víno po celém světě, či vinařství jako jsou Peter Franus, Mettler Family a Hendry Ranch, která produkují velmi malé množství vína výborné kvality, při zachování férové ceny. Společnosti bude velikým potěšením představit Vám skvělá vína z jejich nabídky.
V roce 1901 si Luigi Bezzera nechal patentovat inovativní způsob přípravy kávy - espresso. Zrodil se tak první espresso kávovar, který po výstavě v Miláně v roce 1906 navždy změnil standardy přípravy kávy a italské espresso se stalo světovým fenoménem. Uplynulo více než 100 let, svět se zmodernizoval a firma Bezzera také. Vždy však zůstala věrná svým hodnotám a tradicím. Dnes již čtvrtá generace rodiny Bezzera žije technickou inovací a vášní k dobré kávě. Jejich výrobky se honosí věhlasem po celém světě, nyní se konečně dostávají na český trh.
Společnost Bezzera nabízí kompletní sortiment kávovarů od plně profesionálních až po menší stroje pro domácnost. Přitom i ten nejmenší kávovar připraví prvotřídní espresso na jaké jste zvyklí ze své oblíbené kavárny. To vše díky poctivé výhradně italské výrobě a technologii. Už žádné kompromisy!
Na In vino Hostivice budete mít rovněž možnost ochutnat několik druhů kávy z různých koutů světa a porovnat rozdílné chuťové profily.
Vinařství Sádek se nachází v severní části znojemské vinohradnické podoblasti a je jediným vinařstvím v celém kraji Vysočina. Součástí 6 hektarových vinic je i naučná vinařská stezka, vědecká stanice pro pěstování révy vinné v okrajových oblastech a výzkum odrůd vhodných do vyšších poloh. Vinařství bude prodávat vína lahvová v kvalitě zemských vín, kabinetních i VOC Znojmo. Dále rozlévaná sudová,bílá i červená. Celkem asi 10 odrůd. Specialitou bude ledové víno Sauvignon 2013, které vyráběli v této zimě jako jediní na Znojemsku. Na In vino Hostivice chce vinařství dále nabídnout i burčák bílý z nejrannějších odrůd Solaris a Irsai Oliver.
Rodinnou vinařskou firmu založil Štěpán Maláník, který v 60-tých letech vysadil první svoji vinici a v roce 1968 se stal členem dnes již prestižního uskupení Collegium Vinitorum. Vinařství obhospodařuje 6 ha vlastních vinic,ze kterých vyrábí 10 odrůd bílého a 6 odrůd červeného vína,vinice jsou v Mikulčicích v trati Kněžské a respektují aktuální trendy obhospodařování vinic
zejména s ohledem na ekologii a nutnost redukované sklizně.Vinice jsou plně obhospodařovány systémem integrované produkce.
Poslední úspěchy ze soutěží: zlaté medaile AWC Vienna, Velká zlatá medaile Terravino-
Izrael, zlaté, stříbrné z Bojnice.
Vinotéka U MaskarounaHostivická vinotéka U Maskarouna nabízí moravská vína od malých, významných vinařů. Můžete se těšit na oceněná vína např. Vinaře Tomáše Krista, F. Mádla, R. Balouna a další. Jako specialitu budeme nabízet víno z černého rybízu od slovenského vinaře Valenty.
logo food truckTommy’s food truck vám na In vino Hostivice nabídne masové, rybí i vegetariánské pokrmy z grilu, z kvalitních a čerstvých potravin. Pokrmy z domácí kuchyně jako jsou slané koláče a muffiny. Čerstvě mletou kávu i ledovou a lehké letní koktejly.
Firma Kassimex s.r.o. se zabývá dovozem a prodejem rumunských vín již od roku 2007. Zastupuje vinice Wine Princess, které jsou zaměřené spíše na červená vína a kladou velký důraz na kvalitu. Vína jsou silná, hutná, elegantní, sametová. Od roku 2012 zastupuje i vinařství Cramele Recas, které nabízí vína pro všechny chutě a kategorie zákazníků. Za dobu působení na trhu získala společnost již několik prestižních ocenění.
wine-cellarSpolečnost Wine Cellar byla založena v roce 2011. Všechna vína, která u nás objevíte, jsme pečlivě vybírali. Nabízíme pouze ta, která nám samotným chutnají, mají dobrý poměr kvality a ceny a zároveň jsou skvěle využitelná v gastronomii. Stojíme si za každým z nich. Na festivalu budete mít možnost ochutnat vína z Moravy, Německa, Rakouska a Francie.
gastropoezieGastropoezie je mladá česká firma, která si zakládá na kvalitě a absolutní čerstvosti používaných surovin. Jsme výrobci českých premiových paštik, které svým provedením nadchnou gurmány, příznivce netradičních chuťových spojení i ty, kteří mají zkrátka rádi něco dobrého k vínu.
Rovněž vyrábíme delikatesy, jako jsou chutney, cibulové marmelády, nakládanou zeleninu a další sezónní specialitky.
BacchusSpolečnost Bacchus Vins & Champagnes A.S. působí na českém trhu už od roku 1994, a proto patří mezi dovozce s nejdelší tradicí. Dováží pro Vás vynikající vína a ušlechtilé destiláty z nejproslulejších světových oblastí, od skvělých vinařů, kteří rozumějí své práci a dobře vědí, že víno není nápoj, ale spíš báseň. Společnost má záruku světové úrovně, protože pracuje pod patronátem L´Ordre des Côteaux de Champagne, Les Compagnons du Beaujolais a La Chaîne des Rôtisseurs.
Vinotéka na náměstí Zbraslav dováží a prodává mimořádný sortiment vín, prioritou jsou Tokajská a Maďarská vína. Rovněž u této společnosti najdete vína z rodinných vinařství z Peru a Itálie. Firma dbá na vysokou kvalitu, tradiční výrobu a jedinečnost vín.
Představíme francouzská šampaňská vína z rodinných vinařství tří nejlepších oblasti Champagne. Většina šampaňských je z nejlepších vinic označených jako Premier Cru nebo Grand Cru, a přesto je dokážeme nabízet za velmi zajímavé ceny. Ukážeme rozmanitost chutí šampaňského, které je dáno zejména na základě dlouhodobých zkušeností sestaveným cuvée, ale též ovlivněné vinicí, na které se víno pěstuje. Můžete tak ochutnat klasická cuvée odrůd Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier, klasický brut či tzv. brut zéro, růžová šampaňská vyráběná různými speciálními technikami, vína blanc de blancs či blancs de noir, ročníková šampaňská (vintage neboli millésime) a řadu dalších zajímavých šampaňských.
Dále představíme bílá i červená vína z nezapomenutelné Francie. Z bílých vyzdvihneme prestižní vinařství Alsaska. Alsasko je region, který dovedl k dokonalosti tři odrůdy: Riesling, Gewurztraminner a Pinot Gris, nicméně se zde vyrábějí i další vynikající vína - Sylvanery či Muscaty i kvalitní červené Pinot Noiry. Pokud jde o vína červená (ale i bílá), nesmíme zapomenout na oblast Rhony, kde se rodí třeba prestižní vína Chateauneuf-du-Pape či Hermitage, ale také cenově velmi příznivá, a přitom charakterem velmi podobná vína z oblastí Vacqueyras, Gigondas či Crozes-Hermitage. Budete jen těžko hledat oblasti, které by nabídly takovou kvalitu při zachování rozumné ceny.
umportoNabízíme kvalitní portugalská vína z různých regionů Portugalska, která sami pečlivě vybíráme. U nás ochutnáte bílá i červená tichá vína, portská vína z rodinného vinařství, Vinho Verde i sekty. Pro ty, kteří chtějí ochutnat všechna vína, jsme připravili tématické degustace.
Představíme také výborné olivové oleje, nakládané olivy, gourmet rybí konzervy, praženou cizrnu a fazoli a další portugalské speciality.
Productos Latinos s.r.o. byla založena počátkem roku 2011 za účelem dovozu kvalitních vín z Latinské Ameriky. V současné době se soustředí na prodej kvalitních vín CAMPERO z vinařství Millaman, vynikajících organických TEILLERY a mimořádného vína pro nejnáročnější, NECSO, které vzniklo jako projekt čtyř chilských enologů.
vinařství PiksaVinařství Piksa bylo založeno v roce 1993. Pěstované odrůdy: Müller Thurgau, Muškát Moravský,
Aurélius, Chardonnay, Sylvánské Zelené, Modrý Portugal, Frankovka a Dorfelder. Na festivalu In Vino Hostivice budou v nabídce všechna naše pěstovaná vína.
sýrárnaJsme malý obchod se sýry a delikatesami, převážně francouzskými, švýcarskými a holandskými a jsme přímí dovozci vín od malých pěstitelů z celé Francie.
TombalinaWinesLogoTombalina Wines Vám přináší jedny z nejlepších a oceňovaných vín ​​přímo ze srdce Jižní Afriky. Z prosluněné vinice ve Western Cape, kde jsou stále nejlépe střežená tajemství, až do teď...
Společnost dodává celou škálu vín, od základních po prémiová vína, každé z nich je svým vlastním způsobem jedinečné a osobité a všechna nabízí stabilně vynikající kvalitu. Rádi Vás přivítají, přijďte si prohlédnout či ochutnat, co nabízí. Nedávno firma začala dovážet světově uznávaná kanadská vína z Niagara Peninsula v Kanadě, té samé oblasti, kde jsou známé Niagarské vodopády, na březích jezera Ontario. Začali také reprezentovat známé vinařství Senator z regionu Husi v Rumunsku, které produkuje vysoce kvalitní vína pod značkou Glia.
Firma V&W langoše se zabývá výrobou domacích maxi langošů a bramboráků. Můžete se těšit na nejlepší českou kvalitu a chuť z domácích produktů.
Vinařství Velkobílovická vínaVinařství Velkobílovická vína s.r.o. se nachází v nejúrodnější části Jihomoravského kraje, v největší vinařské obci ČR ve Velkých Bílovicích. Jsme moderní vinařská firma přinášející na trh mladá, svěží vína s důrazem na odrůdový projev. Moderní styl vín podtrhuje i nová, moderní ambaláž. Vynikající klimatické podmínky, poloha a půdní složení zdejších tratí umožňují docílit dobré cukernatosti a kvality hroznů, což je první a nejdůležitější předpoklad pro výrobu kvalitních vín. Na vinicích o rozloze 20 ha je vysazená široká skladba 20 odrůd, 12 bílých a 8 červených. Z modrých hroznů vyrábíme zejména růžová vína a klarety. Jsme členy Svazu integrované produkce, který dbá na ekologické pěstování ovoce, hroznů a výrobu vína.
logo vinocoolJsme firma, která se zabývá dovozem a velkoobchodním prodejem italských a španělských vín. Současně provozujeme také vinotéku na Praze 5 ulice Vrchlického.
logo pizza kebab HamiltonSpolečnost PIZZA KEBAB HEMILTON GROUP s.r.o. Vám nabídne vynikající kebab z čerstvého kvalitního telecího masa, dováženého z Německa. Jako doplněk této nabídky, budou nealkoholické limonády a klobásky. Zakoupením občerstvení zde, podpoříte děti z Klokánku Hostivice, které budou pomáhat při prodeji nápojů a zároveň si od nich budete moci zakoupit jimy ručně malovaný obrázek za symbolickou cenu. Předem Vám velice děkujeme!
15.00 - THE VILLAINS
16.00 - BANDA BRINCADEIRA
17.30 - LETY MIMO
18.30 - ZUŠ HOSTIVICE
18.50 - LITTLE CHINA STAR
20.00 - BUTY
* změna programu vyhrazena
13.00 - MARTIN KŘÍŽ
14.00 - BŮHVÍ
15.00 - JAKUB RACEK & RADEK VAŇKÁT
16.00 - 2ND
17.00 - THE BEAUTIFULS
18.00 - COUNTRY COCKTAIL
19.00 - ZUŠ HOSTIVICE
20.30 - JAROSLAV UHLÍŘ S KAPELOU
* změna programu vyhrazena
Autobusovými linkami PID:

Linka 306 Zličín – Dobrovíz
Linka 347 Zličín – Motol
Linka 336 Zličín – Hostivice, Ve Vilkách (pouze pátek, v so linka nejede)

Výstup na zastávce Hostivice či Hostivice, Nouzov.

Anexia s. r. o.:
Rakovník, aut. st. – Unhošť, nám. – Hostivice – Praha, Hradčanská

Výstup na zastávce Hostivice.

ČSAD MHD Kladno a. s.:
Kladno, Autobusové nádraží – Hostivice

Výstup na zastávce Hostivice.

Vlakem na trasách:
Praha, Smíchov Na Knížecí – Hostivice
Praha, Masarykovo nádraží – Hostivice – Unhošť – Kladno (Rakovník)

Autem:
Dálnice D5 – výjezd Pražský okruh/Exit 26 – silnice II. třídy Karlovarská
Dálnice R6 – výjezd na silnici II. třídy Karlovarská

Souřadnice pro Vaši GPS jsou 50.080374, 14.256293

Pokud byste měli další případné dotazy, využijte níže uvedené kontaktní údaje:

PhDr. Jan Černý
ředitel festivalu
e-mail: jan@mksh.cz
telefon: 774 442 216

Ing. Michaela Waldhauserová
koordinátorka festivalu
e-mail: michaela@mksh.cz
telefon: 774 442 215

Barbora Chmelíková
koordinátorka festivalu
e-mail: barbora@mksh.cz
telefon: 774 442 214

Bc. Barbora Šimková
koordinátorka festivalu
e-mail: bara@mksh.cz
telefon: 727 903 681

Relax radio  NasRegion   railreklam

1. ročník mezinárodního festivalu vína
Město Hostivice se stane ve dnech 15.-16. srpna 2014 místem konání prvního ročníku mezinárodního festivalu vína In vino Hostivice. Návštěvníci budou moci během těchto dvou dnů degustovat vzorky z více jak 15 zemí světa a mimo to samozřejmě ochutnat rozličné delikatesy, které k tomuto nápoji neodmyslitelně patří.
Mimo vynikajících vín se budou lidé moci naladit i na skvělou hudební vlnu. Hvězdou pátečního večera bude Radim Hladík & Blue Effect, sobotní večer je potom vyhrazen českému písničkáři Xavieru Baumaxovi, který baví publikum svými hudebními glosami. Hudba však nebude chybět ani v průběhu obou dní, v kterých se představí kapely ze žánrů blues, rockabilly či big beatu.
„Chceme vytvořit tradiční festival, na který se lidé budou vracet nejenom kvůli špičkovému vínu, které tu bude k mání, ale i kvůli výborné atmosféře, kterou se doufám povede vytvořit. Mimořádně pěkné náměstí Hostivice k tomu přímo vybízí,“ uvádí ředitel festivalu Jan Černý.
Mezinárodní vinařskou scénu zastupují tradiční vinařské oblasti včetně Česka, ale mnohdy i ty exotické. Peru, Chile, Jižní Afrika či Nový Zéland nejsou výjimkou.
Platidlo festivalu bude formou žetonů v hodnotě 20 Kč/ks, které si lidé zakoupí u speciálně vyznačeného stánku pořadatele. Žetony budou sloužit k uhrazení degustačních vzorků, delikates, ale rovněž lahví.

Program 15.8. 2014
14:30 – Fineforms
16:00 – Thom Artway
18:30 – Josef Pavlíček Blues Band
20:30 – Blue Effect s Radimem Hladíkem
14:00 – 19:00 – Tvořivé dílny pro děti (zpoplatněny podle náročnosti 50 – 80 Kč)

Program 16.8. 2014
14:00 – Hope Astronaut
15:30 – Alex a Jerome
17:30 – Lex Barker
19:00 – The Cannonballs Rockabilly
20:30 – Xavier Baumaxa
10:00 – 18:00 – Tvořivé dílny pro děti (zpoplatněny podle náročnosti 50 – 80 Kč)