Lekce jsou vedeny s cílem posílit zdraví a pohodu klientů. Jsou zařazeny sestavy na formování postavy, pro posílení kardiovaskulárního systému, pozice na prevenci, případně léčbu křečových žil, proti stresu, pro „snadné“ trávení, pro posílení pánevního dna, proti bolestem hlavy, na ozdravení páteře a další.

Start: přihlásit se je možné kdykoliv

Vážené a milé dámy, vloni na jaře jsme na 3 měsíce otevřeli kurz hormonální jógy.
A teď bychom rádi pro Vás zase tuto příležitost naučit se skvělou ozdravující sestavu od Dinah Rodrigues zopakovali.

Začneme v pondělí 4. 2. od 18:40 do 19:35 h v hostivické sokolovně v 1. patře. Kurz bude otevřený pro Vás pro všechny. Můžete začít chodit hned od února nebo se k nám můžete přidat později. Každá lekce bude stát 150 Kč.

PRO KOHO JE KURZ URČEN?
Koncept Hormonální jógy (HYT) vytvořila Dinah Rodrigues. Jde o sestavu cviků, které vycházejí jak z jógy, tak z tibetských technik práce s energií. Dinah ji vytvořila s cílem zlepšit ženám kvalitu jejich života. Mnoho žen má problémy způsobené hormonální nerovnováhou. Ať již je to bolestivá, silná nebo nepravidelná menstruace, akné či premenstruační syndrom. To jsou potíže, které nás často provázejí dlouhou částí života, naučili jsme se s nimi žít a mylně se domníváme, že se nedají změnit. Sestava obsahuje speciální cviky na reaktivaci produkce hormonů a na jejich harmonizaci, v důsledku čehož zmírňuje nebo odstraňuje nepříjemné doprovodné symptomy menopauzy. Pomáhá při dalších problémech jako jsou polycystické vaječníky, premenstruační syndrom či neplodnost. Pomocí praktikování cviků HYT se zvyšuje a vyrovnává hladina hormonů, především estradiolu, takže pomáhá v prevenci osteoporózy a kardiovaskulárních onemocnění. Kromě odstranění nežádoucích symptomů podpoří cvičení váš celkový zdravotní stav, pružnost těla, pohyblivost kloubů, posílí plíce, detoxikuje organismus, zvýší metabolismus, vylepší tvar postavy i stav pleti, zvýší imunitu a napomůže omlazení těla i mysli. A to vše proto, že se stabilizuje hladina hormonů.
Na semináři se naučíte celou sestavu hormonální jógové terapie, kterou pak můžete cvičit sama v domácím prostředí. Celá sestava trvá přibližně 30 minut, poté, co si ji již osvojíte. Cviky jsou velmi jednoduché a zvládnou je i ženy, které nemají předchozí zkušenosti s jógou.

Hormonální jógová terapie pomáhá při těchto problémech způsobených hormonální nerovnováhou:
Předčasná menopauza
Symptomy spojené s menopauzou (návaly, nespavost, podrážděnost, deprese, emocionální nestabilita, snížení paměti, ztráta vitality, nízké libido, urogenitální suchost, migrény)
Menopauza – zlepšení životních podmínek pro ženy při a po menopauze (ovlivní vše, co ovlivňuje tvorba estrogenů a dalších hormonů)
Premenstruační syndrom (PMS)
Polycystické vaječníky (PCO)
Ztráta menstruace a ovulace
Neplodnost způsobená hormonální nerovnováhou, špatným prokrvením či svalovou křečí v pánevní oblasti.
Osteoporóza
Inkontinence
Deprese, emocionální nestabilita, snížení paměti způsobené nízkou hladinou hormonů
Nedostatečná činnost štítné žlázy, tedy snížená činnost štítné žlázy
Nespavost
Padání vlasů, lámavé nehty, suchá pleť a akné
Syndromu karpálního tunelu

KONTRAINDIKACE HORMONÁLNÍ JÓGOVÉ TERAPIE (VHODNÉ KONZULTOVAT PŘEDEM S LÉKAŘEM): těhotenství, endometrióza, rakovina prsu, krátce po operacích, pokročilá osteoporóza, kdy hrozí zlomenina kosti, zvýšená funkce štítné žlázy, zánět vnitřního ucha, srdeční potíže nebo po operaci srdce, před operací slepého střeva nebo krátce po ní, krátce po hysterektomii (vhodné konzultovat předem s lékařem), velký myom, nespecifikované bolesti břicha (je nutné konzultovat předem s lékařem).

Pokud se chcete na našem kurzu naučit tuto ozdravnou sestavu, napište nám na blankajanickova@ seznam.cz nebo zavolejte ve všední den od 9 do 17 h na 724 648 545 a zaregistrujte se.

Lektorka

Kontakt a rezervace: Blanka Janíčková 724 648 545, http://yoga4yogi.cz/

Termíny
Pondělí od 18.40 - 19.40
hormonální jóga dle Dinah Rodrigues s certifikovanou lektorkou Blankou Janíčkovou
Středa od 18.00 - 19.00
Cena
150 Kč / lekce