šárka šafrová - krav maga

Rádi byste se začali hýbat? Hledáte zábavnou formu pohybu? Posilovna a aerobik vás už nudí? Pak určitě musíte vyzkoušet Krav Maga.

Pod tímhle zvláštním názvem se skrývá izraelský sebeobranný systém, který od února budete mít možnost pravidelně cvičit i tady v Hostivici. „Krav Maga určitě není jen pro silné muže, ale užije si ji každý bez rozdílu věku a pohlaví,“ řekla nám sympatická instruktorka Šárka.

Start: přihlásit se je možné kdykoliv

Termíny
Úterý
16.30 - 17.15 - děti 5-11 let (zrcadlový sál)
18.55 - 20.25 - dospělí (klubovna-posilovna)
Čtvrtek
16.30 - 17.15 - děti 5-11 let (zrcadlový sál)
17.30 - 18.30 - junioři (zrcadlový sál)
18.55 - 20.25 - dospělí (zrcadlový sál)

Kontakt a rezervace: Šárka Šafrová 773 348 888, sarka.safrova@krav-maga.cz, https://www.facebook.com/sarka.safrova.5

Šárka ŠafrováV únoru 2015 začnou v sokolovně Hostivice nové kurzy. Tentokrát se jedná o Krav maga. Se sympatickou blondýnkou Šárkou Šafrovou jsme si povídaly o tom,  o jaký sport se jedná, jaká přináší úskalí, ale hlavně, v čem je pro nás přínosem.

1. Co je to Krav Maga?
Krav Maga je izraelský sebeobranný systém. Byla vyvinuta přímo v Izraeli československým rodákem Imi Lichtenfeldem.  Krav Maga nelpí na tradicích nebo složitých pohybech. Učíme jednoduché a účinné sebeobranné techniky na řešení problémů vyplývajících z povahy dnešní doby. Z tohoto důvodu je při výuce kladen důraz na simulaci reálného prostředí, použití běžných předmětů a stejně tak na obranu proti různým zbraním.

2. Jak jste se ke Krav Maga dostala vy?
Já sama (a vlastně celá naše rodina) jsem se ke Krav Maga dostala tak, že došlo k napadení mojí dcery. Nechtěli jsme, aby se něco takového opakovalo a hledali jsme způsob, jak naučit sebe i naše děti sebeobraně. Krav Maga nám z toho vyšla, jako nejlepší řešení. Zamilovala jsem si Krav Maga pro její praktičnost, přirozenost. Líbila se mi její všestrannost, zaměření dle problematik na různé situace. Takže Krav Maga cvičíme všichni, já manžel i obě děti.

3. Pro koho je kurz určen a co cvičenci přinese?
Kurz je určený pro všechny zájemce od 15 let výš. Je pro všechny lidi, kteří se chtějí učit sebeobraně, pro lidi, kteří hledají nějakou zábavnou formu pohybu a nebaví je běhání, nebo posilovna. Kromě zdravotních nejsou žádná omezení.

4. Je kurz zaměřen také na zlepšení kondice nebo jde spíše o techniku cviků?
Kurz je skutečně komplexní, to znamená, že se budeme učit techniky pro všechny možné typy útoků, ale budeme také zmiňovat prevenci a mluvit o tom, co znamená bezpečné chování. A co se týká fyzičky – Krav Maga není jen bojový sport, my instruktoři využíváme poznatky z jiných oborů, takže se na tréninku můžete setkat s prvky jógy, primal moves, nebo jiného fyzio fitness. Můžu vám slíbit, že na sobě tu změnu určitě pocítíte.

5. Jde o tvrdý sport? Nemusím se bát zranění?
Zranit se můžete u každého sportu od jógy po běhání. Nebudu zastírat, že u Krav Maga ke zranění nikdy nedošlo. Ale není to ve větší míře, než v jakémkoliv jiném sportu, který budete pravidelně provozovat. Ráda bych vás ale uklidnila, při třenicích krev určitě neteče, to spíš druhý den cítíte namožené svaly. Krav Maga trénují děti, ženy, takže to není vysloveně mužská záležitost.

6. Jak je možné se do kurzu přihlásit, a mám možnost si lekci vyzkoušet?
Pokud chcete vyzkoušet, co to Krav Maga je, určitě bych vás pozvala na úvodní seminář do systému Krav Maga. Vyzkoušíte si různé techniky, dozvíte se hodně užitečného o osobním bezpečnosti. Tento seminář je určený opravdu všem, bez rozdílu věku. Seminář proběhne v prostorách sokolovny  Hostivice, a to 19. 1. 2015 od 19.00.  Více informací o něm najdete na: http://www.krav-maga.cz/kalendar-akci/uvod-do-systemu-krav-maga—hostivice.html

Od 3. února 2015 otevřeme dvě pravidelné třídy/kurzy. Pokud nestihnete úvodní seminář, vůbec to nevadí, nabízíme vždy možnost si vyzkoušet první trénink zdarma.
Tréninky budou probíhat v prostorách sokolovny Hostivice, a to dvakrát týdně 1,5 hodiny, v úterý a čtvrtek od 17:20-18:50 a pak v úterý a čtvrtek od 19:00-20:30. Více o třídách najdete na našich webových stránkách, kde se také můžete přihlásit.
Út a čt 17:20 – 18:50  http://www.krav-maga.cz/kalendar-akci/nova-trida-krav-maga-academy—hostivice.html
Út a čt 19:00-20:30 http://www.krav-maga.cz/kalendar-akci/nova-trida-krav-maga-academy—hostivice-b.html
Kdybyste se chtěli na cokoliv zeptat, tak jsem tu pro vás. Psát můžete na email: sarka.safrova@krav-maga.cz

Krav Maga Globasl Tour 2014 Eyal Yanilov v Praze (20)Eyal Yanilov v Praze - seminář Krav Maga Global Tour 2014 (7)