Zveme vás na jednodenní zájezd do krásného zahradního komplexu Garten Tulln, který se nachází v Dolním Rakousku a nabízí na 60 druhů zahrad a mnoho dalších atrakcí. Součástí zájezdu je prohlídka historického centra Kremže, které bylo zařazeno do světového kulturního dědictví UNESCO.

Die Garten Tulln, je první ekologická zahradní výstava v Evropě a je jedním z top destinací v Dolním Rakousku, otevírá své brány od jara do podzimu. S více než 60 zahradami, založenými v souladu s ekologickými kritérii jsou zahrady v TULLNu zdrojem nápadů pro amatérské zahrádkáře i místem pro milovníky přírody či pro rodiny s dětmi.
Z 30 metrů vysoké rozhledně Baumwipfelweg budete mít výhled na rozlehlé pozemky i přirozený luční les v pozadí. V návštěvnickém centru je i restaurace „Zahradnictví – DIE GÄRTNEREI “ kde se podávají místní speciality.

Krems – česky Kremže je pátým největším městem v Dolním Rakousku. Toto kouzelné historické městečko ležící na Dunaji si zachovává svůj starobylý ráz, za což bylo oceněno zapsáním na listinu světového kulturního dědictví UNESCO. V malebných dlážděných uličkách najdete jeden vinný šenk vedle druhého.

V Kremži byste rozhodně neměli vynechat návštěvu historického centra města, které protíná dlouhá hlavní ulice Obere Landstrasse. Jde o přirozenou osu vedoucí historickým městem, pěší zónu, na níž najdete obchůdky, kavárničky a která je lemovaná řadou historických měšťanských domů. Jestliže vám název Kremže evokuje kremžskou hořčici, pak máte pravdu. Hořčice skutečně z Kremže pochází, ale dnes se zde již nevyrábí.

DETAILY K ZÁJEZDU
Datum a čas odjezdu: 4. 5. 2019 v 7.00 hodin, Husovo náměstí 59, Hostivice
Cena: 690 Kč/osoba. Pro držitele čtenářského průkazu Městské knihovny Hostivice sleva 10 %, tzn. 621 Kč/osoba.
Cena zahrnuje: dopravu z Hostivice do Tullnu, Kremže a zpět, teplé nápoje po celou dobu cesty, vodu, víno na zpáteční cestě
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, případné vstupné do objektů (vstupné do zahrad Tulln 10,50 Euro/osoba) a dalších míst.
Podmínky zájezdu: V případě, že se zájezd neuskuteční z důvodu nenaplnění kapacity, popř. z důvodu zásahu vyšší moci, bude zaplacená částka vrácena v plné výši zpět.
Zájezd je vhodný pro děti od 6 let.

Prodej zájezdu bude probíhat v městské knihovně od 1. února 2019 nebo přes on-line rezervační formulář na hlavní stránce www.mksh.cz