Zveme vás na první koncert JAZZKLUBHOSTIVICE. Na zdejším zámku vystoupí opravdové legendy tohoto žánru. Vstupenky si můžete zajistit na TICKETLIVE.CZ nebo v městské knihovně.

23. května na hostivický zámek zavítají tyto legendy:

Vít Fiala (baskytara, kontrabas)
V hudbě je v podstatě samoukem. Na lidové škole umění se učil čtyři roky hře na klavír a dva roky na klarinet. Absolvoval také několik lekcí ve hře na kontrabas. S trumpetistou Václavem Týfou byl nejprve členem Kladenského dixielandu (1960-1963), kde hrál na klarinet a saxofon.
Mezi léty 1962-1964 působil jako kontrabasista v orchestru Bory Kříže, 1964-1965 účinkoval v Miniaturním kabaretu Eduarda Pergnera v pražské kavárně Luxor. Aranžoval a natočil ústřední melodii k filmu Želary, nominovanému na Oscara. Je členem orchestru divadla Semafor.

Jiří Růžička (klavír)
V letech 1980–1984 studoval hru na klavír na Lidové konzervatoři, kde po zakončení studia také od roku 1984 vyučuje.Jeho první profesionální hudební angažmá bylo ve Skupině Antonína Viktory. Jiří Růžička také několik let působil ve swingovém orchestru Melody MakersOndřeje Havelky, dále v Big Bandu Rádio Praha, či jako hlavní pianista vokálního kvarteta The Swings. Spolupracoval s Vlastou Průchovou a řadu dalších vokálních i instrumentálních sólistů.

Lee Andrew Davison (zpěv)
Největší americký stát Oklahoma bude navždy indiánským územím a také rodištěm jazzového zpěváka Lee Andrew Davison Jeho jedinečný hlas vás provede historií, a zároveň probudí všechny vaše emoce. Zažijete bolest, práskání bičem, pláč, ale i radost, soucit a přátelství.
Lee Andrew Davison jako syn farmáře vyrůstal v prostředí protestantského chorálu, spirituálů a gospelu. Usadil v Bostonu, kde založil profesionální gospelové kvarteto.

Darja Kuncová (zpěv)
Patří mezi přední zpěvačky naší jazzové scény a můžeme ji slýchat s kapelami různého stylového zaměření i velikostí. Od tříčlenného Old Fashion Tria až po bigbandy.

Koncert jazzových legend