Box pro děti (zrcadlový sál)Koncepce tréninku podporuje u dětí všestrannost. Největší důraz je ale kladen na zvládnutí techniky jednotlivých prvků boxu a rozvoj koordinace pohybu. Propojení rozdílné práce paží a nohou v jeden ucelený pohyb je pro děti velkou výzvou a vyžaduje si více trpělivosti a času.
Děti se v tréninku seznámí s průpravnými cvičeními, nácviky úderů, obran, úhybů a jejich kombinacemi, stínovým boxem, s boxem na lapy, boxem do pytlů, kondičním tréninkem, posilováním, strečinkem. Naučí se skákat přes švihadlo typicky boxerským způsobem. Do tréninku jsou propracovány také průpravné hry, kdy smysl těchto her spočívá nejen ve zpestření, ale hlavně v osvojení si nově získaných způsobů pohybu.
Součástí tréninků je také práce ve dvojicích. Ke kontaktu vede poměrně dlouhá cesta a děti si ji musí projít postupně, proto se není čeho obávat. Některé děti dosáhnou úrovně nácviků, jiné mohou směřovat až k řízenému boji čili sparingu. Box navíc není náročný sport na vybavení. V základu stačí pohodlné sportovní oblečení a dětské boxerské rukavice.
Pro koho je kroužek baby boxu určen?
Pro všechny děti od 6 let, výjimečně i mladším.
Co se děti na boxu naučí?
Děti se učí základní boxerské techniky formou her. Náplní kroužku je též všeobecná příprava a osvojení si základních pohybových dovedností. Děti se naučí spolupracovat s kamarády a naslouchat jednoduchým pokynům trenéra.
Co potřebuje vaše dítě na box s sebou?
Pro začátečníky doporučujeme kraťasy a tričko.
Pro pokročilé boxery jsou vhodné bandáže o délce 2,5 m (pružné), boxerské rukavice.

Tréninky jsou vždy v úterý od 17.30 do 18.30 v Sokolovně Hostivice v zrcadlovém sále.
Cena na pololetí 900 Kč
Kontakt: petrstej@seznam.cz, 607 705 085

Boxer Petr Stejspal se před pár lety rozhodl otevřít hodiny boxu v sokolovně a nabízí tak zájemcům o sport další druh zcela potřebného vybití. Jde o trenéra III. třídy, odchovance boxerského oddílu – Sportovního klubu policejní školy Praha. Boxuje od roku 1998 a už po roce odboxoval svůj první zápas. Těch má na svém kontě 110. Svými úspěchy a výkonností se dostal až do extraligové úrovně. Mezi jeho další oddíly se přidaly zástupci 1. ligy a Extraligy. Několik zápasů absolvoval i za národní tým ČR.

Termín
Úterý od 17.30 - 18.30
Cena
900 Kč / pololetí